Jak radzisz sobie z depresją?

medyczne24h.plmedyczne24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


Jak radzisz sobie z depresją?

2019-04-17

Radzenie sobie z depresją wymaga działania, ale podejmowanie działań w przypadku depresji może być trudne. Czasami myślenie o rzeczach, które powinieneś zrobić, aby poczuć się lepiej, np. Ćwiczyć lub spędzać czas z przyjaciółmi, może wydawać się wyczerpujące lub niemożliwe do zrealizowania.

Istnieje jednak duża różnica między czymś trudnym a niemożliwym. Możesz nie mieć dużo energii, ale wykorzystując wszystkie swoje rezerwy, powinieneś mieć wystarczająco dużo czasu, aby przejść się po bloku lub odebrać telefon, aby zadzwonić do ukochanej osoby.

Pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy. Na przykład chodzenie na spacer, wstawanie i tańczenie do ulubionej muzyki to coś, co możesz zrobić teraz. I może znacznie polepszyć Swój nastrój i energię na kilka godzin - wystarczająco długo, aby wprowadzić drugi krok do powrotu do zdrowia, na przykład przygotować posiłek podnoszący nastrój lub zorganizować spotkanie ze starym przyjacielem.

Z dnia na dzień podejmując następujące małe, ale pozytywne kroki, wkrótce zniesiesz ciężką mgłę depresji i poczujesz się szczęśliwszy, zdrowszy i bardziej pełen nadziei.

 

Przemyśl te porady. - http://www.lektury24h.pl/jak-uzyskac-wsparcie-w-depresji.html - Wsparcie w depresji jest bardzo ważne.Rób rzeczy, które sprawiają, że czujesz się dobrze

Aby pokonać depresję, musisz robić rzeczy, które cię rozluźniają i energetyzują. Obejmuje to przestrzeganie zdrowego stylu życia, uczenie się, jak lepiej radzić sobie ze stresem, ustalanie limitów tego, co możesz zrobić, oraz planowanie zabawnych zajęć w ciągu dnia.

Rób rzeczy, które lubisz

Chociaż nie możesz zmusić się do zabawy lub przeżycia przyjemności, możesz popchnąć się do robienia rzeczy, nawet jeśli nie masz na to ochoty. Możesz być zaskoczony, o ile lepiej czujesz się, gdy jesteś poza światem depresji. Nawet jeśli twoja depresja nie opadnie natychmiast, stopniowo poczujesz się bardziej optymistyczny i energiczny, gdy poświęcisz czas na zabawy.

Wybierz dawne hobby lub sport, który kiedyś lubiłeś. Wyraź siebie twórczo poprzez muzykę, sztukę lub pisanie. Wyjść z przyjaciółmi. Wybierz się na jednodniową wycieczkę do muzeum, gór lub boisko.


Czytaj na temat różnego rodzaju zaburzeń psychicznych - http://zaburzeniaemocjonalne.pl/informacje/choroby-zaburzenia/

Ruszaj się

Kiedy jesteś w depresji, wstanie z łóżka może wydawać się zniechęcającym zadaniem, nie mówiąc już o pracy! Ale ćwiczenie to potężny niszczyciel depresyjny - i jedno z najważniejszych narzędzi w twoim arsenale odzyskiwania pozytywnej energii.

Badania pokazują, że regularne ćwiczenia mogą być tak samo skuteczne jak leki łagodzące objawy depresji. Pomaga także zapobiegać nawrotom, gdy już dobrze się czujesz.

Aby uzyskać jak największe korzyści, staraj się ćwiczyć co najmniej 30 minut dziennie. To nie musi być wszystko naraz - i dobrze jest zacząć od małego. 10-minutowy spacer może poprawić nastrój na dwie godziny.Ćwiczenie to coś, co możesz zrobić teraz, aby poprawić swój nastrój

Twoje zmęczenie poprawi się, jeśli będziesz się trzymał. Rozpoczęcie ćwiczeń może być trudne, gdy jesteś w depresji i czujesz się wyczerpany. Ale badania pokazują, że poziom energii poprawi się, jeśli się z tym utrzymasz. Ćwiczenia pomogą ci poczuć się podekscytowany i mniej zmęczony, a nie więcej.

Znajdź ćwiczenia, które są ciągłe i rytmiczne. Najbardziej korzystne dla depresji są ćwiczenia rytmiczne - takie jak chodzenie, trening siłowy, pływanie, sztuki walki lub taniec - w których poruszasz zarówno rękami, jak i nogami.

Dodaj element uważności, zwłaszcza jeśli twoja depresja jest zakorzeniona w nierozwiązanej traumie lub karmiona obsesyjnymi, negatywnymi myślami. Skoncentruj się na tym, jak twoje ciało czuje się podczas ruchu - takie jak uczucie uderzenia stóp w ziemię lub uczucie wiatru na skórze lub rytm oddechu.

Połącz się z partnerem do ćwiczeń. Praca z innymi nie tylko pozwala spędzać czas towarzysko, ale może również pomóc w utrzymaniu motywacji. Spróbuj dołączyć do klubu biegowego, wziąć udział w zajęciach aerobiku w wodzie lub w tańcu, wyszukiwać partnerów do tenisa lub zapisać się do ligi piłki nożnej lub siatkówki.

Zabierz psa na spacer. Jeśli nie masz psa, możesz zgłosić się na ochotnika do chodzenia bezdomnych psów do schroniska lub grupy ratunkowej. Będziesz nie tylko pomagać sobie, ale także pomagać towarzysko i ćwiczyć psy, czyniąc je bardziej przystosowalnymi. 

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

złe samopoczucie zaburzenia wsparcie metody leczenie Depresja depresja

Zobacz także...

Prezbiopia – czy to już?

2020-10-27

Prezbiopia – czy to już?

Wyciągasz rękę na całą długość, a tekst wciąż jest niewyraźny? Czujesz, że łatwo męczy ci się wzrok? Powinieneś więc udać się do optometrysty lub okulisty. więcej...

Ketonal bez recepty – czy to bezpieczne?

2019-02-20

Ketonal bez recepty – czy to bezpieczne?

Coraz częściej mamy do czynienia z sytuacjami, dzięki którym kupujemy leki bez recepty, które do tej pory przepisywane były przez lekarzy. Czemu tak się dzieje? Ponieważ większość substancji zostaje dokładnie przebadana i na tej podstawie wydawane są opinie. Obecnie w każdej aptece można kupić ketonal bez recepty. Jest to bardzo mocny lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny. więcej...

PACJENCI WYMUSZĄ IMPLEMENTACJĘ DYREKTYWY TRANSGRANICZNEJ

2014-08-29

PACJENCI WYMUSZĄ IMPLEMENTACJĘ DYREKTYWY TRANSGRANICZNEJ

W środę 27 sierpnia odbyło się drugie czytanie projektu zmiany ustawy dotyczącej transgranicznej opieki zdrowotnej. – Polska spóźni się z jej implementacją blisko rok – przypomina Wiceprezydent Pracodawców RP Andrzej Mądrala. więcej...

Powracające stany depresyjne...

2014-04-28

Powracające stany depresyjne...

Obniżenie nastroju, napady płaczu, zbyt dosadne przyjmowanie do siebie uwag innych – coraz większej liczbie osób doskwierają zaburzenia depresyjne. Czasami trwają kilka tygodni, miesięcy, a innym razem nawet całe lata. Walka staje się nierówna, gdy nie mamy profesjonalnej pomocy. więcej...

Ogród Pompego -inicjatywa społeczna na rzecz popularyzacji choroby Pompego

2014-04-14

Ogród Pompego -inicjatywa społeczna na rzecz popularyzacji choroby Pompego

15 kwietnia w Międzynarodowy Dzień Choroby Pompego rusza kampania "Ogrody Pompego". O godzinie 14:00 na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w Centrum Biblioteczno- Informacyjnym odbędzie się spotkanie oraz uroczyste zasadzenie rzadkiego, silnego drzewa - Platana. Symbolu kampanii i jej hasła Razem jesteśmy SILNI. więcej...