Jak dbać o zdrowie latem?

medyczne24h.plmedyczne24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


Jak dbać o zdrowie latem?

2021-06-11

Lato powoli zaczyna gościć w naszym kraju. Coraz cieplejsze i bardziej słoneczne dni sprzyjają wypoczynkowi na świeżym powietrzu. O tej porze roku bardzo chętnie uprawiamy także sport. Warunki są bowiem sprzyjające. Lato to doskonały czas, aby zacząć kompleksowo zadbać o swoje zdrowie. W tym okresie nasz organizm narażony jest także na różnorodne skutki uboczne wysokich temperatur, takie jak poparzenia słoneczne, odwodnienia, udary. Jak zadbać o siebie latem? Zajrzyj do naszego artykułu.

Jak dbać o siebie latem?

Lato nadeszło, a wraz z nim jego drastyczne skutki. Wraz z upływem czasu, temperatury stają się niewiarygodnie wysokie i odbija się to na naszym zdrowiu. Skalisty upał dotyka nas w postaci udaru cieplnego, oparzeń słonecznych, odwodnienia itp.

Pamiętaj także o regularnych wizytach u lekarza. Specjalista pomoże zdiagnozować ewentualne potrzeby i pomoże postawić diagnozę, jeśli dzieje się coś niepokojącego. Pamiętaj, aby wybrać lekarza, który zainteresuje się Twoim stanem zdrowia, a nie tylko przepisze kolejne suplementy.

W gabinecie lekarskim powinnaś zastać wysokiej jakości sprzęt medyczny i akcesoria, takie jak: stolik medyczny, parawan medyczny czy lampa czołowa LED.

Odpowiednie nawodnienie

Pij dużo wody, co najmniej dwie do czterech filiżanek po wstaniu z łóżka rano i podobne ilości podczas aktywności i ćwiczeń. Zawsze, gdy wychodzisz z domu, noś ze sobą wodę. Możesz również nosić ze sobą podróżny filtr do wody. Przeważnie potrzebujemy od dwóch do trzech litrów wody dziennie, a w upalne dni, przy poceniu się i ćwiczeniach więcej. Dlatego niezwykle ważne jest, aby utrzymywać nawodnienie organizmu poprzez picie co najmniej ośmiu do dziesięciu szklanek wody dziennie.

Chroń się przed przeciążeniem

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla utrzymania silnego i zdrowego serca. Powinieneś wykonywać dużo wdechów i wydechów oraz regularnie wykonywać lekkie ćwiczenia. Jeśli ćwiczysz tylko na siłowni, poświęć trochę czasu na odświeżające zajęcia na świeżym powietrzu. Pomoże Ci to zwiększyć poziom energii.

Zdrowa dieta

Utrzymuj właściwą dietę i regularnie jedz sezonowe owoce i warzywa. Spożywanie pokarmów, które są chłodzące i lekkie (świeże owoce, soki warzywne, surówki, sałatki i dużo wody) odżywią Twój organizm do aktywności na świeżym powietrzu. Uwzględnij w swojej diecie białko w jednym lub dwóch posiłkach i unikaj tłustego i śmieciowego jedzenia.

 

 

 

Stosuj odpowiednią pielęgnację skóry latem

Skóra latem powinna być odpowiednio nawilżona. W przypadku całkowicie suchej skóry, możesz również użyć kremu nawilżającego. Twarz lub skóra powinny być odpowiednio myte w lecie, aby chronić ją przed udarem cieplnym i cząsteczkami kurzu. Zadanie to powinno być wykonywane trzy-cztery razy dziennie.

Jedz mniejsze i lżejsze posiłki

Latem Twoje posiłki powinny być małe i lekkie. Unikaj ciężkich rzeczy w swoich posiłkach, takich jak fast foody, śmieciowe jedzenie itp. Ciężkie jedzenie jest trudne do strawienia i sprawia, że stajesz się leniwy, a także podnosi poziom cholesterolu, co źle wpływa na Twoje zdrowie. Skup się na lżejszych posiłkach, takich jak sałatki, owoce, zielone napoje itp., które nie wymagają dużo czasu na trawienie. Latem powinieneś również regularnie uwzględniać w swoich posiłkach warzywa liściaste.

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

zdrowie lato dieta

Zobacz także...

Metabolizm w sporcie siłowym – rola diety i suplementacji

2020-11-05

Metabolizm w sporcie siłowym – rola diety i suplementacji

Metabolizm, innymi słowami, to po prostu przemiana materii. W procesie tym biorą udział enzymy i hormony (np. testosteron), których czasami ci brakuje. Co w takiej sytuacji robić, co spożywać i jakich sterydów dostarczać organizmowi, aby zapewnić sobie zdrowie? Zacznij od przeczytania poniższego artykułu! więcej...

Sklep i poradnia podoliczna Podosphera – dlaczego warto na nas polegać?

2019-12-02

Sklep i poradnia podoliczna Podosphera – dlaczego warto na nas polegać?

Kondycja stóp odgrywa niezwykle istotną rolę dla zdrowia naszego organizmu. Dlatego też warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację, gdyż dzięki temu uchronimy się przed wieloma groźnymi chorobami. więcej...

10 porad, aby utrzymać dobre zdrowie psychiczne

2019-04-19

10 porad, aby utrzymać dobre zdrowie psychiczne

Dbanie o zdrowie psychiczne jest równie ważne, jak dbanie o zdrowie fizyczne. Oto kilka porad, które pomogą ci utrzymać dobry stan psychiczny. więcej...

Widoczni i szanowani – wizerunek Lekarzy w sieci

2015-11-30

Widoczni i szanowani – wizerunek Lekarzy w sieci

Spojrzenie na rynek usług medycznych ulega zmianie, i to zarówno od strony placówek medycznych jak i pacjentów. Polska poprzez dość szybki wzrost gospodarczy staje się krajem obywateli coraz bardziej zamożnych, których oczekiwania w stosunku do usług medycznych wciąż rosną. Reforma Służby Zdrowia wprowadziła podział placówek medycznych, pozostawiając istniejące - publiczne i wprowadzając nowe - niepubliczne.Taka sytuacja wymusiła konieczność odmiennego sposobu podejścia do kształtowania wizerunku lekarzy jak i samych jednostek zdrowotnych. więcej...

Lepszy ginekolog kobieta czy mężczyzna?

2015-10-09

Lepszy ginekolog kobieta czy mężczyzna?

Niejednokrotnie spotykamy się z sytuacją kiedy, ktoś wmawia nam, że płeć w przypadku ginekologa ma znaczenie. Kobiety, które wybierają swojego lekarza o tej samej płci często twierdzą, że mężczyźni nie są w stanie zrozumieć jak czują się podczas wizyty. Są one zazwyczaj skrępowane faktem, że muszą się rozebrać przed obcą osoba, a co dopiero mężczyzną. Inaczej jest w przypadku kiedy lekarzem jest kobieta. Pacjentki uważają, że jest ona w stanie wczuć się w ich sytuację i tym samym lepiej je zrozumieć. Intymne i wstydliwe tematy również ponoć lepiej poruszać u lekarza tej samej płci, gdyż tak jak w poprzednim przypadku i teraz łatwiej będzie być zrozumianym. więcej...