Dzieci chore, niepełnosprawne i z utrudnieniami w rozwoju - diagnoza i terapia zaburzeń rozwojowych

medyczne24h.plmedyczne24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


Dzieci chore, niepełnosprawne i z utrudnieniami w rozwoju - diagnoza i terapia zaburzeń rozwojowych

2009-09-17

 

Tytuł książki: Dzieci chore, niepełnosprawne i z utrudnieniami w rozwoju

 

Dzieci niepełnosprawne, chore lub mające inne problemy rozwojowe napotykają wiele barier i trudności o charakterze architektonicznym, ekonomicznym, prawnym, społecznym (np relacje z rówieśnikami), ale przede wszystkim mają one problemy medyczne.

Książka ta została zredagowana przez specjalistów i oparta jest o najświeższy stan badań naukowych. Współtworzyli ją lekarze, pedagodzy, psycholodzy, fizjoterapeuci, logopedzi. Główna oś tej publikacji to diagnoza i terapia zaburzeń rozwojowych (w szczególności tych o podłożu genetycznym i metabolicznym). Zagadnienia obejmują również choroby wieku dziecięcego i nieprawidłowości rozwojowe, które prowadzą do niepełnosprawności. Opisy zaburzeń obejmują zarówno wymiar medyczny (zdrowie fizyczne) jak i psychologiczny (zdrowie psychologiczne).

Problematyka książki jest cennym zbiorem wiedzy dla rodziców lub opiekunów dzieci niepełnosprawnych, studentów medycyny, psychologii, pedagogiki, fizjoterapii, rehabilitantów, terapeutów pracujących z dziećmi niepełnosprawnymi, ale też wychowawców i nauczycieli szkolnych i przedszkolnych.

 

Książka dostępna w księgarni internetowej Poradniki24h. Przejd? do książki - "Dzieci chore, niepełnosprawne i z utrudnieniami w rozwoju"

 

Rok wydania - 2008.   Liczba stron - 520.   Wysyłka darmowa

 


Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

zaburzenia rozwoju dziecko z zaburzeniami rozwoju dziecko chore dzieci niepełnosprawne

Zobacz także...