10 porad, aby utrzymać dobre zdrowie psychiczne

medyczne24h.plmedyczne24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


10 porad, aby utrzymać dobre zdrowie psychiczne

2019-04-19

Dbanie o zdrowie psychiczne jest równie ważne, jak dbanie o zdrowie fizyczne. Oto kilka porad, które pomogą ci utrzymać dobry stan psychiczny.


Ciekawe wskazówki dla zachowania dobrego zdrowia psychicznego.

 

Poznaj porady z psychologi - http://www.poradniki24h.pl/temat/psychologia/

1. Rozwiń dobrą opinię o sobie.

Według ekspertów ds. Zdrowia psychicznego, wysokie poczucie własnej wartości jest najlepszym narzędziem, które możemy wykorzystać przeciwko trudnościom w życiu. Badania pokazują, że ludzie z wysokim poczuciem własnej wartości mają więcej zaufania do siebie i swoich możliwości.

2. Jedz zdrowo. Pamiętaj o zdrowym odżywianiu.

Dieta odgrywa kluczową rolę w zdrowiu psychicznym; ważne jest, aby mieć zdrową dietę. Jeśli potrzebujesz pomocy, zajrzyj na http://www.poradniki24h.pl/temat/zdrowe-jedzenie/ . Możesz również skonsultować się z dietetykiem w celu uzyskania spersonalizowanego przewodnika dostosowanego do Twoich potrzeb.

3. Regularnie ćwicz.

Ćwiczenia fizyczne odgrywają pozytywną rolę w twoim zdrowiu psychicznym. Powoduje reakcje chemiczne, które, jak udowodniono, zmniejszają niepokój i stres oraz zapewniają dobry nastrój.

4. Dowiedz się, jak radzić sobie ze stresem.

Stres jest częścią życia, więc musisz nauczyć się, jak sobie z tym radzić, aby zachować zdrowie psychiczne. Odkryj źródło stresu, aby znaleźć sposoby na lepsze radzenie sobie z nim.

5. Ciesz się teraźniejszością.

Dowiedz się, jak skupić się na teraźniejszości, zamiast zajmować się przeszłymi lub przyszłymi wydarzeniami. Pomoże Ci to rozkoszować się małymi przyjemnościami życia, których w przeciwnym razie byś nie przegapił.

6. Znajdź równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Jeśli czujesz, że spędzasz zbyt wiele czasu i energii na jednej części swojego życia, równowaga między życiem zawodowym a prywatnym może być wyłączona. Naucz się robić obie rzeczy! Najlepszy sposób na zrobienie tego zależy od osoby. Znajdź najlepszą dla siebie strategię.

7. Uzyskaj wystarczającą ilość snu.

Brak snu wpływa na zdrowie psychiczne, ponieważ może powodować problemy emocjonalne i psychologiczne. Idź spać o rozsądnej godzinie i spróbuj zasnąć 8 godzin. Pomoże Ci osiągnąć maksymalny powrót do zdrowia i stanąć w obliczu następnego dnia z większą energią.

8. Rozwijaj relacje.

Rozwijanie i utrzymywanie trwałych relacji osobistych jest bardzo korzystne dla zdrowia psychicznego. Więc pracuj nad nawiązaniem dobrych relacji z ludźmi wokół ciebie, w domu, w pracy lub w swojej społeczności. Kontakty te wzbogacą Twoje życie i zapewnią Ci wspaniałe wsparcie.

9. Baw się dobrze!

Poświęcenie czasu na śmiech i zabawę sprawi, że pozostaniesz zdrowy psychicznie. Śmiech podnosi moralność, utrzymuje w dobrym nastroju i uwalnia od stresu. Znajdź sposoby na śmiech: komiksy, śmieszne filmy lub żarty z przyjaciółmi.

10. Uzyskaj pomoc, jeśli jej potrzebujesz.

W pewnym momencie swojego życia możesz potrzebować pomocy. Jeśli tak, nie wahaj się! Poszukiwanie pomocy wymaga odwagi, ale może naprawdę zmienić twoje życie. Wiedz, że jest tam wiele zasobów. Porozmawiaj ze swoim farmaceutą. Poprowadzi Cię w poszukiwaniu najlepszych opcji.

 

Skorzystaj z podanych porad. Uzyskasz cenne wskazówki.

 

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

zdrowie wskazówki psychika problemy porady

Zobacz także...

Jak dbać o zdrowie latem?

2021-06-11

Jak dbać o zdrowie latem?

Lato powoli zaczyna gościć w naszym kraju. Coraz cieplejsze i bardziej słoneczne dni sprzyjają wypoczynkowi na świeżym powietrzu. O tej porze roku bardzo chętnie uprawiamy także sport. więcej...

Sklep i poradnia podoliczna Podosphera – dlaczego warto na nas polegać?

2019-12-02

Sklep i poradnia podoliczna Podosphera – dlaczego warto na nas polegać?

Kondycja stóp odgrywa niezwykle istotną rolę dla zdrowia naszego organizmu. Dlatego też warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację, gdyż dzięki temu uchronimy się przed wieloma groźnymi chorobami. więcej...

Widoczni i szanowani – wizerunek Lekarzy w sieci

2015-11-30

Widoczni i szanowani – wizerunek Lekarzy w sieci

Spojrzenie na rynek usług medycznych ulega zmianie, i to zarówno od strony placówek medycznych jak i pacjentów. Polska poprzez dość szybki wzrost gospodarczy staje się krajem obywateli coraz bardziej zamożnych, których oczekiwania w stosunku do usług medycznych wciąż rosną. Reforma Służby Zdrowia wprowadziła podział placówek medycznych, pozostawiając istniejące - publiczne i wprowadzając nowe - niepubliczne.Taka sytuacja wymusiła konieczność odmiennego sposobu podejścia do kształtowania wizerunku lekarzy jak i samych jednostek zdrowotnych. więcej...

Lepszy ginekolog kobieta czy mężczyzna?

2015-10-09

Lepszy ginekolog kobieta czy mężczyzna?

Niejednokrotnie spotykamy się z sytuacją kiedy, ktoś wmawia nam, że płeć w przypadku ginekologa ma znaczenie. Kobiety, które wybierają swojego lekarza o tej samej płci często twierdzą, że mężczyźni nie są w stanie zrozumieć jak czują się podczas wizyty. Są one zazwyczaj skrępowane faktem, że muszą się rozebrać przed obcą osoba, a co dopiero mężczyzną. Inaczej jest w przypadku kiedy lekarzem jest kobieta. Pacjentki uważają, że jest ona w stanie wczuć się w ich sytuację i tym samym lepiej je zrozumieć. Intymne i wstydliwe tematy również ponoć lepiej poruszać u lekarza tej samej płci, gdyż tak jak w poprzednim przypadku i teraz łatwiej będzie być zrozumianym. więcej...

NIE DAJ SIĘ ZROBIĆ NA ŻÓŁTO – 5 PYTAŃ O WZW TYPU B.

2015-10-06

NIE DAJ SIĘ ZROBIĆ NA ŻÓŁTO – 5 PYTAŃ O WZW TYPU B.

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Onkologii1. W związku z tym warto przypomnieć, że wirus WZW typu B to drugi po tytoniu czynnik rakotwórczy, który może być przyczyną nawet 80 proc. przypadków raka wątrobowo – komórkowego. Celem Żółtego Tygodnia jest uświadomienie społeczeństwu zagrożeń zdrowotnych związanych z wirusowymi chorobami wątroby oraz edukacja na temat ich profilaktyki. Podczas 31 edycji Żółtego Tygodnia (od 5 do 17 października 2015 r.) będzie można dowiedzieć się więcej na temat WZW typu A i typu B oraz jak zadbać o ochronę swojej wątroby. więcej...